Mezi nejvýznamnějšími investory jsou dvě společnosti z Moravskoslezského kraje!

V soutěži investor roku 2012 obstály hned dvě společnosti z Moravskoslezského kraj. 

Kategorii IT a sdílené služby ovládla ostravská společnost Comdata Czech, v kategorii Výroba zvítězila společnost Automotive Lighting, na druhém místě se umístilo ostravské 4MEDi – Centrum buněčné terapie a diagnostiky. Kategorii  Vítěze vyhlásila agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice – AFI ve středu 6. listopadu v Kongresovém centru České národní banky v Praze. 

Kritéria se v rámci jednotlivých subkategorií mírně lišila. Rozhodující roli hrála například výše investice do výstavby, počet nově vytvořených pracovních míst, společenský přínos, zvýšení atraktivity regionu, ale také technologická vybavenost objektu. Ceny sdružení AFI se zaměřily na pozitivní dopad aktivit jednotlivých subjektů na českou ekonomiku.

Comdata Czech s.r.o. Moravskoslezský kraj

Comdata Czech poskytuje podporu pro zákazníky v České republice zejména v oblasti procesů v telekomunikačním sektoru. Hlavním zákazníkem společnosti je Vodafone Czech Republic. Comdata v současnosti zaměstnává 120 zaměstnanců v Ostravě a dalších 190 v Chrudimi. Během následujícího roku počítá s nárůstem až na celkových 400 pracovních pozic.

4MEDi – Centrum buněčné terapie a diagnostiky a. s. Moravskoslezský kraj

Unikátní vědeckotechnický park využívá nejnovější technologie pro vývoj a klinický výzkum léčivých přípravků a produktů regenerativní medicíny z lidských buněk. V roce 2012 oznámila společnost investici ve výši 250 milionů korun do rozšíření výzkumných kapacit, které přinesou několik desítek nových pracovních míst. Díky 4MEDi – Centru buněčné terapie a diagnostiky patří Česká republika ke světové špičce v oblasti regenerativní medicíny.

Kompletní výsledky najdete v příloze:

Investor roku a Podnikatelská nemovitost roku 2012

 

 

zpět na seznam novinek