Ostravské start-ups mohou čerpat ze zkušeností podnikavých Izraelců!

Centru podpory inovací (CPI) VŠB-TUO se podařilo navázat partnerství se StauTau, podnikatelským centrem univerzity v Tel Avivu, který je po Silicon Valley považován za nejlepší prostředí pro rozjezd firem.

 „Spojení s leaderem v oblasti start-ups v Izraeli nás posouvá zase o krok dál. Velký přínos vidíme hlavně v možnosti čerpání zkušeností partnera, který je nám tolik podobný a zároveň odlišný – i oni musí řešit, jak se vyrovnat s malým národním trhem, přitom vazby na obří trhy, jako je Rusko, USA či východní Asie mají historicky mnohem hlubší a propracovanější“, vysvětluje Martin Duda, ředitel CPI.

Zástupce StarTau se už v únoru příštího roku zúčastní Green Light Show, ve které zasedne v komisi pro hodnocení nejlepších podnikatelských záměrů našich studentů. Na stejný den je plánován společný seminář ohledně možností a zkušeností vstupu na výše uvedené zahraniční trhy. V budoucnu by se spolupráce měla zaměřit také na výměnné stáže firem či na rozjezd společných start-ups využívajících výhod obou prostředí.

Bližší informace o CPI VŠB - TUO a StauTau.

zpět na seznam novinek