Již podesáté se budou udělovat ceny za sociálně inovativní projekty!

Již podesáté bude 1. května 2014 udělovat vídeňská nadace Unruhe ceny SozialMarie za sociálně inovativní projekty s cílem upozornit na ně veřejnost a představit je jako vzorové příklady dalším zájemcům.

Přihlášení do soutěže je otevřeno od 11. listopadu 2013 do 21.1. 2014.

I v letošním roce tak bude prostřednictvím SozialMarie oceněno 15 projektů celkovou částkou 42 000 €.1. cena je dotována 15 000 €, 2. cena 10 000 €, 3. cena 5 000 € a dalších 12 cen po 1 000 €.  Jeden z oceněných projektů získá navíc i roční záštitu a aktivní podporu nevšedního českého ekonoma PhDr. Tomáše Sedláčka. Slavnostní vyhlášeni oceněných projektů se uskuteční 1. května 2014 v Kulturním domě rakouského rozhlasu ORF ve Vídni.

Ceny SozialMarie a nadace Unruhe

Za posledních devět let bylo odbornou porotou ohodnoceno více než 2000 podaných projektů a 135 z nich odměněno celkovou částkou 378.000 Euro. Nadace Unruhe, prostřednictvím které jsou ceny SozialMarie dotovány, byla založena ze soukromých zdrojů v roce 2000 s cílem přímé podpory, pořádání veřejných akcí a publikační činnosti v oblastech umění, vědy, výzkumu a inovací.

Soutěž o nejlepší sociální inovace se snaží objevit nové strategie, koncepce, nápady či organizační struktury, které nabízejí nová řešení pro nejrůznější sociální potřeby, a které posilují občanskou společnost. Mohou zahrnovat sociální problematiku, sociální i komerční podnikání stejně jako veřejnou správu a vztahy mezi nimi navzájem.

Při hodnocení projektů odbornou porotou je posuzována jejich nápaditost, inovativnost v přístupu k cílové skupině, způsob realizace a inovativnost působení projektu na okolí.

Přihlášení projektů je možné pouze on-line na webových stránkách cen SozialMarie www.sozialmarie.org, kde jsou také uvedeny podmínky účasti v soutěži a kritéria pro sociální inovace.

Do soutěže se mohou přihlásit projekty z celého Rakouska, Maďarska a České republiky. Pro projekty ze Slovenska, Polska, Chorvatska, Slovinska a Německa platí podmínka, že musí být realizovány 300 km vzdušnou čarou od Vídně.

zpět na seznam novinek