ArcelorMittal Ostrava investuje 400 milionů do modernizace výroby surového železa

ArcelorMittal Ostrava modernizuje 3 ohřívače vzduchu, které ohřívají vzduch vháněný do vysoké pece. Nové ohřívače zvýší teplotu horkého vzduchu o 150 °C, čímž sníží nejen objem spalovaného koksu, ale také emise oxidů uhlíku. Hodnota projektu je 400 milionů korun.

„Jsem velmi rád, že navzdory složité situaci v ocelářství mohu v krátkém intervalu oznámit v pořadí už druhou významnou investici do modernizace naší výroby. Poté, co jsme loni uvedli do provozu modernizované zařízení pro odlévání oceli, letos renovujeme zařízení sloužící při výrobě surového železa,“ říká Tapas Rajderkar, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava.

 Modernizace spočívá v celkové výměně vnitřního vybavení ohřívačů, které je tvořeno vyzdívkou z žáruvzdorných cihel a vyhřívacím zařízením. Zvýší účinnost spalování a sníží spotřebu koksu, který se používá jako palivo. Přinese tak ekonomické úspory i snížení emisí oxidů uhlíku, díky čemuž bude mít pozitivní vliv na životní prostředí.

Dodavatelem stavby je německá společnost Paul Wurth Refractory & Engineering GmbH. Celková rekonstrukce zařízení probíhá za plného provozu. Na začátku příštího roku budou uvedeny do provozu dva nové ohřívače, modernizace třetího bude dokončena v lednu 2016.

 

zpět na seznam novinek