Ostravský startup se účastnil na TechCrunch v Londýně

Ve dnech 20.-21. října se v Londýně konal TechCrunch Disrupt Europe 2014, kde měly startupy z celého světa možnost se prezentovat. Jedním z účastníků letošního TechCrunch byl i Miroslav Peřina, zástupce společnosti Driwhel. Tento startup se zabývá vývojem a výrobou elektronických skateboardů.

Jak hodnotí účast na TechCrunch Mirek Peřina? "Jsem moc rád, že jsme se mohli této skvělé konference účastnit. Bylo úžasné se potkat s tolika zajímavými lidmi a vidět, jak se prezentují nejlepší startupy světa. Celou naší účast na konferenci hodnotíme jako velmi úspěšnou, protože jsme získali hromadu skvělých kontaktů, které nám mohou hodně pomoci. Prezentací jsme  zaujali různé lidi z novin a technologických magazínů, zahraniční investory a další startupisty. Hodně nás překvapila pozitivní reakce lidí, kteří si s chutí zkoušeli, fotili a natáčeli náš prototyp. Bylo skvělé sledovat, jak byli lidi nadšeni, když se někomu povedla plynulá jízda a přitom skandovali “Good ride!” a plácali si “Hi-five”. Dokonce se nám podařilo dostat se do TechCrunchTV do Highlights prvního dne. Máme taky hodně postřehů, jak z podobné akce příště vytěžit ještě mnohem více. Byla to skvělá škola. Shrnuto a podrženo, bylo to parádní. Pro mě osobně tato pracovní cesta byla i jako dovolená, na které jsem tři roky nebyl. Sice to bylo hodně náročné, ale vyčistil jsem si hlavu, načerpal hodně inspirace a sil.”

Do finálové čtyřky se nakonec dostaly společnosti Crate.IO, Disease Diagnostic Group, Oscult by Oscadi and PhotoMath by MicroBlink a výhercem se nakonec stal startup Crate.IO, jehož tvůrci vyvinuli systém jednoduchého ukládání a zálohování dat.

zpět na seznam novinek