Startupy z našeho kraje se prezentovaly na Web Summitu v Dublinu

Web Summit v Dublinu, který se konal na počátku listopadu letošního roku, je nazýván nejlepší technologickou konferenci na světě. Účastník má možnost zúčastnit se různých přednášek, workhospů či prezentovat svůj startup.  Z našeho kraje se v Dublinu představily hned 2 startupy, a to Hedurio společnosti Railsformers a sRecepty společnosti General Recipe, s.r.o. 

Jak akci hodnotí Barbora Šumná ze společnosti General Recipe? "Jsem za tuto zkušenost velmi ráda. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 20 tisíc lidí, mezi nimiž také slavné osobnosti jako Bono, Tony Hawk, Eva Longoria, zástupci společnosti Google a mnoho, mnoho dalších. Kromě množství profesionálních přednášek, které se na Summitu odehrávaly, jsem byla mile překvapena, že mimo oficiálních Stage nezapomněli pořadatelé ani na People Stage. Toto místo bylo určeno lidem, kteří se chtěli podělit s ostatními o své zkušenosti a představit svůj projekt, i když se nedostali na oficiální pódium.V průběhu tří dnů, které byly této události věnovány, jsem se seznámila se spoustou inspirativních osobností, s množstvím potenciálních partnerů a také oslovila nejednoho investora.

Za největší úspěch společnosti General recipe považuje Barbora Šumná setkání se zástupcem společnosti Jamie Oliver Group a doufá, že se společnostem podaří do budoucna navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. 

David Garai ze společnosti Railsformers hodnotí návštěvu web summitu takto: "Měli jsme možnost prezentace našeho produktu Hedurio na vlastním startup stánku. Byla to vynikající příležitost jak blíže popsat a představit náš produkt účastníkům konference z celého světa, mezi kterými nechyběli ani investoři. Právě kontakty na investory, které jsme díky této akci získali, nám v budoucnu rozhodně pomůžou v dosažení našeho cíle, expandovat na zahraniční trh, a posunout nás minimálně o půl roku dopředu. Web Summit byl plný informací, rad a skvělých lidí, kteří byli zastánci pozitivního myšlení, a přátelská atmosféra doslova proudila napříč všemi sály po celé tři dny. 

David Garai za největší přínos akce uvádí možnost navázat nové vztahy se spoustou zajímavých lidí, se kterými je možnost sdílet zkušenosti, kontakty či rady pro úspěšné podnikání a dodává, že jednoznačně byla vidět snaha si navzájem pomoci a přátelsky probrat možnosti spolupráce.  

 

 

zpět na seznam novinek