O největší konferenci věnovanou evropským fondům byl mimořádný zájem

Ve čtvrtek 27. listopadu proběhla v Ostravě největší regionální akce věnovaná evropským fondům. Přes 350 účastníků lidí na konferenci Evropské příležitosti regionu dozvědělo to nejaktuálnější o připravovaném období 2014-2020.

Zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR hovořili o nastavení programů a příležitostech Integrovaného regionálního operačního programu. Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, provedla účastníky ročním pokrokem čerpání Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Spolu s Danielem Konczynou pak moderovala diskuzi o smysluplnosti evropských fondů a projektů, do níž svými názory přispěla například bývalá ministryně zemědělství a vedoucí zastoupení ČR v Bruselu Milena Vicenová. Odpolední program vyplnili sekce věnované integrovaným nástrojům, budoucím možnostem obcí a škol. Hvězdné a vesmírné téma konference doplnil také bohatý doprovodný program, v němž se lidé mohli podělit o své názory a zkušenosti, ohodnotit příspěvky osobností o odborníků v projektu 20 představ a získat u zástupců budoucích operačních programů odpovědi na své konkrétní dotazy. K dispozici byla také prezentace Planetária Ostrava.

Spolu s planetáriem byly partnery konference Česká spořitelna a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, v jejímž sídle akce proběhla. Pořadatelem konference je Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů na rozvoj kraje.

Prezentace z konference najdete na webu http://konference.dobra-rada.cz.

zpět na seznam novinek