V novému ostravském Hubu se sešli účastníci Startup Harvestu

Dne 8.12. jsme uspořádali setkání účastníků Startup Harvestu v nově otevřeném Impact Hubu v Ostravě. Startup Harvest se uskutečnil ve dnech 18.9 a 19.9 a byl historicky prvním setkáním 12 začínajících firem a investorů v Moravskoslezském kraji.  Na setkání jsme  společně se startupy zhodnotili jejich vývoj a přínos  Startup Harvestu.  Úspěch společnosti či své plány do budoucna nám popsali Rostislav Pleskot z firmy Dotykačka, Mirek Peřina z Driwhelu, Martin Zahuta z Visionare, Zdeněk Solnický z firmy Projektově CZ, či Richard Lapiš za Go4Translate a Jiří Kubica za Hedurio. Svou účast na Startup Harvestu hodnotili všichni přítomní jako velmi pozitivní zkušenost. Pro většinu z nich znamenala účast na Startup Harvestu "otevření dveří" k možným investorům a samozřejmě propagaci jejich produktu. Část firem  právě prochází procesem vyjednávání s potenciálním investorem, či se na toto jednání připravuje.

Pro firmu Dotykačka  znamenala účast na Startup Harvestu, zejména díky ohlasům ze strany jejich konkurentů, potvrzení kvality jejich produktu. Zdeněk Solnický uvedl, že nyní se firma zaměřuje zejména na obchod a marketing, přičemž výsledky obchodní činnosti se již projevily v nárůstu objednávek jejich systému Projektově CZ a  společnost Visionare  se vývoji produktu se věnuje i nadále, nicméně  změnila svůj obchodní model, ale pomáhat k „dosažení Vašich snů“ se jim v současné době velmi daří.

Nejen Startup Harvest pomohl těmto startup firmám - zástupci společnosti Go4Translate a Heduria získávali zkušenosti i v zahraničí na summitech v Londýně či Dublinu. Z Londýna si i firma Driwhel  odnesla tipy na zlepšení svého produktu – elektrického skateboardu. Nového skateboardu, který bude podle  Mirka Peřiny lehčí, lepší a vlastně „úplně boží“ se můžeme dočkat na jaře.

Pokud se i Vy chcete v příštím roce zúčastnit Startup Harvestu a získat tak možnost oslovit investory, tak se přihlaste na svancerova@arr.cz.

Děkujeme Hubu, že jsme mohli v jeho nových prostorách toto setkání uskutečnit.  Hub má velmi inspirativní a přátelskou atmosféru - pro své členy poskytuje pracovní prostory, a to  jak společný pracovní prostor, tak i jen pronájem "stolu" ve společné kanceláři, tak i samostatné kancelářské prostory. O Hubu se můžete více dozvědět na jeho webových stránkách.

zpět na seznam novinek