Firmy z Moravskoslezského kraje byly úspěšné v soutěži Investor a podnikatelská nemovitost roku

Už po patnácté se předávaly ceny Investor a podnikatelská nemovitost roku. Soutěž, která upozorňuje na nejpřínosnější investorské projekty a průmyslové nemovitosti v České republice, zná své vítěze. Agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI udělili ve čtvrtek ceny třinácti významným investorským projektům, počinům a projektům podnikatelských nemovitostí za rok 2014. Partnerem akce byla i Agentura pro regionální rozvoj, a.s.

I společnosti sídlící v Moravskoslezském kraji byly velmi úspěšné. V kategorii Výroba získala druhé místo společnost Mobis Automotive Czech, s.r.o. a třetí místo v téže kategorii putuje firmě Brose CZ, spol. s r.o. Další úspěch slaví firma Continental Automotive Czech Republic, s.r.o., která získala druhé místo v kategorii Výzkum a vývoj.

První místo v  kategorii Výroba získala firma Nexen Tire Corporation Czech s.r.o. Její investice ve výši 22,8 miliardy korun ve strategické průmyslové zóně Triangle přinese 1 384 nových pracovních míst. V kategorii Výzkum a vývoj získala první místo společnost VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s., která vloží 10 milionů korun do rozšíření technologického centra na vývoj automobilových komponent. Kategorii IT a sdílené služby pak ovládla investice MSD IT Global Innovation Center s.r.o. do nového technologického a IT centra.

Vyhlášení výsledků soutěže Investor a podnikatelská nemovitost roku 2014 bylo součástí Týdne investic, který organizuje agentura CzechInvest. Více informací na www.tydeninvestic.cz.

 

zpět na seznam novinek