Včerejší investiční konference přinesla zprávy o nových investorech v MSK

Přední investoři Moravskoslezského kraje a zástupci státní správy se ve středu 3. 6. 2015 sešli na prvním ročníku konference Investiční příležitosti, kterou uspořádal Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj. Konference v Clarion Congress Hotelu v Ostravě se zúčastnilo přes 200 zástupců zahraničních i místních firem, majitelů krajských průmyslových zón a developerských společností. Diskutovali o aktuálních investičních příležitostech v kraji a o podpoře podnikání a investic.

Konference proběhla formou panelových diskuzí, ve kterých si vrcholní manažeři zahraničních i domácích firem a zástupci dalších institucí vyměnili zkušenosti a názory na stav infrastruktury pro podnikání v kraji a na kvalitu a dostupnost pracovní síly. V odpoledním bloku mohli účastníci navštívit jeden ze tří workshopů, zaměřené na novinky v oblasti investičních pobídek, na možnosti využívání brownfieldů a také na problematiku rozvoje bruntálska.

Na konferenci se mluvilo rovněž o nových investorech. Karel Kučera, ředitel agentury CzechInvest na konferenci prohlásil, že momentálně probíhají jednání se 3 potenciálními investory, kteří by mohli v kraji vytvořit až 2.000 pracovních míst. Jména budoucích investorů na konferenci nepadly, Karel Kučera doplnil, že se jedná o projekty s vysoce přidanou hodnotou. Jeden z investorských projektů by se měl zaměřovat na letectví, další dva by se pak na průmysl, a to i se zaměřením na nové technologie.

Partnery krajské konference byla Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, CTP Invest, společnost Asental group a statutární město Ostrava.

Prezentace z akce.

zpět na seznam novinek