Do projektu zaměřeného na inovace se zapojilo téměř 150 osob

Vzdělávání v tématech inovací, které by malým a středním firmám z Moravskoslezského kraje pomohlo ke konkurenceschopnosti. To byl hlavní záměr projektu nazvaného Kompetence pro inovace 3.  Zapojilo se do něj více než sto osob. Projekt byl zahájen v září roku 2013 a v květnu 2015 se uskutečnily poslední dva semináře. Mezi účastníky projektu převažovali zástupci malých a středních firem. Díky projektu byly vytvořeny tři komplexní vzdělávací programy, které se skládaly z 15 modulů, které byly následně odškoleny. Seminářů se zúčastnilo téměř 150 osob.  

 „Pro vzdělávání jsme vybrali témata, o kterých jsme na základě průzkumu věděli, že jsou pro firmy v oblasti inovací přínosné. Celý jeden program jsme například zaměřili na rizikový kapitál, jeho typy a možnosti jeho získání. Tam jsme se soustředili hlavně na firmy začínající, které mají často problém získat kapitál na rozvoj svého podnikání a soukromí investoři jim jej mohou poskytnout. Nicméně tento proces má svá specifika a je potřeba, aby si podnikatel o peníze „uměl“ říci“, představila aktivity projektu ředitelka Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková. Pro pokročilejší firmy pak byl určen program Inovace – příležitost pro nové trhy. Tam byly pro firmy připraveny témata, která souvisely s vývojem nových produktů a jejím uvedením na trh. S velkým zájmem firmy přivítaly zejména seminář Marketing nových produktů – sociální sítě. Projekt nezapomněl ani na zástupce veřejné správy, kteří mohou poskytovat podporu podnikatelům a bylo pro ně připraveno několik seminářů s tématikou možností podpory inovací a tím i podnikání ze strany veřejné správy.

Projekt Kompetence pro inovace 3 byl financován prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Rozpočet projektu činil 1,5 milionu korun. Realizátorem projektu byla Agentura pro regionální rozvoj (ARR).

 

zpět na seznam novinek