Nejlepšími startupy jsou Sewio Networks, s.r.o. a Mamma Tea

Vítězem 2. ročníku StartUp Harvestu, jehož finále se uskutečnilo 10. září, se stal pan Milan Šimek s projektem Sewio Networks, s.r.o., který pár dní před StartUp Harvestem získal investici ve výši milión dolarů. Finančního ocenění v Startup Harvestu ve výši 40.000 Kč se vzdal ve prospěch druhého místa, a to paní Silvie Stachové a produktu Mamma Tea - jedná se o výrobu přírodního sypaného čaje z bylin pěstovaných přímo v Beskydech.

Společnost Sewio vytváří bezdrátový lokalizační systém pro vnitřní prostory, tzv. systém RTLS (Real Time Location System), který dokáže uvnitř hal a budov lokalizovat, vozidla, majetek, drony i lidi s přesností na 30 cm. Systém RTLS se může dokáže díky znalosti pohybu vozíku a zaměstnanců redukovat náklady na provoz až o 30%, v automobilovém průmyslu může např. monitorovat pohyb vozidel na výrobní lince. V důlním průmyslu pomáhá systém RTLS zachraňovat lidské životy pomocí detekce přítomnosti člověka v blízkosti nebezpečných důlních strojů.

Cenu Vysoké školy podnikání a práva, partnera soutěže, získal pan Miroslav Volovec s projektem Davilee – originální tvůrčí hra založena na principech společného malování. Principem je společné malování jednoho obrazu více lidmi pomocí internetu. Vznikají tak jedinečné obrazy přemalované na plátno, unikátní tištěné plakáty, propagační materiály (kalendáře, hrníčky, tašky) nebo originální móda (halenky, trička, šaty).

Soutěž StartUp Harvest připravila Agentura pro regionální rozvoj pod patronací Moravskoslezského kraje. Partnery soutěže byli Česká spořitelna, Impact Hub, Vysoká škola podnikání a práva, a.s., Newwaveservice, Podnikatelský inkubátor Steel IT a Moravia Seed Fond.

zpět na seznam novinek