Německé firmy chtějí spolupracovat s ČR v biotechnologiích

Německé zdravotnické a farmaceutické společnosti chtějí spolupracovat s Moravskoslezským krajem v oblasti biotechnologií. Spolupráci s německými podniky dojednávali zástupci kraje, Agentury pro regionální rozvoj, Fakultní nemocnice Ostrava a společnosti PrimeCell (projekt 4Medi). Společný workshop proběhl v Berlíně, kde se u příležitosti oslav státního svátku se uskutečnila prezentace Moravskoslezského kraje.  

Podle vyjádření českých zástupů by se spolupráce měla zaměřit především na výzkum a vývoj vyspělých zdravotnických technologií. Německé partnery zaujaly především možnosti léčby následků cukrovky a kožních onemocnění pomocí buněčné terapie, které nabízí Fakultní nemocnice Ostrava. "V Berlíně a okolí jsou silné biotechnologické klastry, které vidíme jako vhodné partnery. Jednali jsme asi s 20 firmami, které měly zájem navázat spolupráci, mezi nimi byla například i velká nemocnice Charité nebo farmaceutické společnosti," řekl náměstek ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Václav Procházka.  

Mimo workshop směřovaný na biotechnologie proběhlo také jednání s Průmyslovou a hospodářskou komorou v Berlíně, kde přítomné zaujaly rovněž biotechnologie a pak tématika startupů a prezentace MSK přímo na státní recepci.

Zdroj: ČTK, 27.10.2015  

zpět na seznam novinek