Agentura pro regionální rozvoj uspořádala další inovační tour v Linci

Agentura pro regionální rozvoj uspořádala pro firmy z Moravskoslezského kraje další inovační tour v Linci. Z kraje se mimo zástupců ARR účastnil Jiří Švub za VŠB–TUO, hornicko-geologickou fakultu, dále Petr Petřík z firmy MEPAC CZ, s.r.o. a Robert Kolek, ELVAC a.s.

První den účastníci navštívili LCM – Linecké centrum mechatroniky, kde měli možnost seznámit se např. s antivibračními bloky, rušící svým působením zdroj vibrací nebo bezložiskovými motory a převodovkami pracujícími na principu magnetického polstáře. Ve druhém dni shlédli účastníci Vědecko-výzkumné centrum pro nedestruktivní testování (RECENDT) a firmu FerRobotics. RECENDT nabídl možnost vidět využití optických a akustických testovacích metod a ve firmě FerRobotics byl účastníkům představen patent na urychlení a vylepšení práce ramene robotu (např. u lakování či broušení i pro nerovné povrchy). Tato firma je úspěšný spin-off linecké univerzity.

Zajímavý je také systém organizace navštívených firem, jsou to organizace vytvořené u linecké univerzity a částečně univerzitou vlastněné. Tyto firmy zaměstnávají studenty a učitele univerzity, kteří jsou tudíž na vysoké úrovni, co se týká poznatků ve vývoji a přitom současně nabízejí své služby firmám, nebo vyvíjejí nové produkty s cílem uplatnit je v praxi.

„Celou akci velmi kvituji a přál bych si do budoucna více takových akcí. Čím více uvidíme, tím více budeme schopni vytvářet něco nového. Děkuji za možnost účasti“, zhodnotil pan Petr Petřík, jeden z účastníků, majitel firmy MEPAC CZ.

zpět na seznam novinek