Ostravský startup XTND vystavoval na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas

V roce 2014 se ostravský startup XTND účastnil setkání s investory StartUp Harvest v Ostravě, které prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj uspořádal Moravskoslezský kraj a dnes již vystavuje na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas. Technologický start-up XTND vyvíjí a vyrábí prémiový elektrický skateboard vyrobený z hi-tech materiálů a o přízeň českých, ale i zahraničních investorů na StartUp Harvestu bojoval v roce 2014 s dalšími 11 projekty.   

Mimo ostravského XTND na veletrhu vystavují i další tři české startupy. Své projekty tak představí také Oscar Tech, Six Guys Labs a PIXBUFN. Plzeňská společnost Six Guys Labs vyrábí speciální trackery mapující aktivitu a odpočinek psů a koček, brněnská firma Oscar Tech se účastní se svou technologií Oscar Senior, která nabízí zábavu a konektivitu pro seniory a s aplikací pro snadnou správu a distribuci fotografií na všechny sociální sítě a fotografické služby se investory pokusí zaujmout společnost PIXBUF z Děčínska. Startupy byly vybrány v rámci projektu CzechDemo agentury CzechInvest.

Na veletrhu se v minulosti představily převratné novinky, které se postupně dostaly do téměř každé domácnosti (první videokazeta, první CD, první blu-ray přehrávače atd.). V posledních letech se nepředstavují takovéto převratné inovace, dnes se vše točí kolem drobností, mobilních telefonů či internetu věcí. 

„Věřím, že účast na Startup Harvestu také přispěla k tomuto úspěchu společnosti XTND. Za 3 ročníky soutěže Startup Harvest prošlo finálovým kolem 34 startupů a podle jejich ohlasů se účast vyplatila. Někteří z nich získali v následných jednáních investora nebo kouče, či na základě rad a doporučení zkušených investorů svůj podnikatelský záměr upravili do životaschopnější podoby.“, dodala Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj. 

 

zpět na seznam novinek