Představili jsme novinářům....

Ve středu 22.5.2013 jsme uspořádali již druhý "inovační presstrip" a představili jsme novinářům další inovační firmy z Moravskoslezského kraje. Presstrip jsme zahájili mimo Ostravu, a to ve firmě BORCAD cz, s.r.o. ve Fryčovicích, která dodává sedadla např. do vlaků Leo Expres. BORCAD - tedy mimo sedadla pro kolejovou dopravu - vyrábí i křesla pro gynekologii a porodnictví.  Firma za svůj výrobek - gynekologickou ambulanci GRACIE v r. 2011 a vlakové sedadlo Comfort v r. 2012 - dokonce získala cenu reddot design award, což je jedno z nejvýznamnějších ocenění v oblasti designu. Pomyslně můžeme říci, že se toto ocenění rovná zlaté medaili z mistrovství světa.

Poté jsme navštívili příborský PRIMUS CE, který vyrábí průmyslovou a prádelenskou techniku. "Xtreme in innovation", to je heslo, které se v Primusu razí. V době krize, kdy mnoho podniků výdaje na inovace spíše tlumila, PRIMUS rozjel vývoj zcela nové řady praček řady FX. Tam se firma zaměřila hlavně na ekonomický provoz při zachování kvality praní a přišla s vývojem a následnou výrobou revoloučního pracího bubnu CASCADE, který pomocí výstupků na bubnu zvyšuje účinnost praní a snižuje dobu sušení, spotřebu pracího prášku či spotřebu vody. Firma dodává své pračky a sušičky - mimo klasických hotelových či zdravotnických zařízení - např. na zájezdní lodě či vrtné plošiny.

V presstripu jsme pak pokračovali ve vědecko-technologickém parku v Ostravě, kde na nás již čekali zástupci firem Roper Engineering s.r.o. a Ingeteam a.s.

Roper Engineering s.r.o vyvíjí laboratorní techniku pro firmy z různých odvětví, na kterých si pak firmy testují kvalitu výrobků - pevnost, odolnost atd. Podíleli se dokonce na vývoji softwaru pro superodolné tablety vhodné např. pro skladové prostory, protože nejen HW, ale i SW musí být odolný. Tablet nezničí ani náraz ze dvou metrů či extrémní teploty. 

Svou cestu s novináři jsme zakončili ve firmě Ingeteam a.s., která dělá software pro průmyslové automatizace v hutních a strojírenských provozech. Nyní např. realizuje zakázku pro huť v Polsku v rámci níž proběhne konstrukce procesní linky.

BORCAD PRIMUS ROPER INGETEAM

zpět na seznam novinek