ČR letos hostí mezidnárodní soutěž mladých vědců!

Akademie věd ČR v letošním roce hostí jubilejní 25. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists - EUCYS. Mezinárodní přehlídka mladých vědeckých talentů proběhne ve dnech 20. – 25. září 2013 v areálu Výstaviště Praha - Holešovice. Soutěž mladých vědců z celé Evropy i z mnoha mimoevropských zemí nabídne návštěvníkům prezentaci zajímavých studentských projektů z oblasti přírodních, technických a humanitních věd.

Celoevropská soutěž je prestižní událostí mezinárodního významu. Každoročně ji hostí jiný členský stát Evropské unie. Česká republika má letos čest být hostitelem jubilejního 25. ročníku. Soutěže se účastní studenti ve věku 14 – 21 let z Evropy i z mnoha mimoevropských zemí. Vítězové národních vědeckých soutěží se sjedou do Prahy, aby se zde utkali o prestižní ceny finančního charakteru, ale i stáže v mezinárodních výzkumných organizacích nebo o účast na předávání Nobelovy ceny. Studenty čeká nejen soutěžní klání, ale také zábavný doprovodný program naplněný hrami, interaktivními exponáty, technologickými zajímavostmi a vědeckými pokusy. Soutěž odstartuje Zahajovací ceremoniál a světelná show na Křižíkově fontáně. Slavnostní předávání cen vítězům jednotlivých kategorií se uskuteční v historických prostorách Betlémské kaple, provázet jím bude moderátor Marek Eben. Soutěžící se rozloučí s Prahou působivou laserovou podívanou na závěrečném večírku v klubu SaSaZu. EUCYS 2013 slibuje nezapomenutelné zážitky pro všechny!

Spolupořadatelem soutěže EUCYS 2013 je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Více informací o soutěži naleznete na webových stránkách EUCYS 2013: www.eucys2013.cz.

Hlavní manažer EUCYS 2013
PhDr. Kateřina Sobotková
E-mail: sobotkova@ssc.cas.cz
Tel.: +420 221 403 852

zpět na seznam novinek