INOVAČNÍ FIRMA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2016

if2015

Vyhlašovatel soutěže:

Moravskoslezský kraj
Krajský úřad
28. října 117
702 18 Ostrava

Organizátor soutěže:

Agentura pro regionální rozvoj
Na Jízdárně 7/1245
702 00 Ostrava

Soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje 2016

Termín přihlašování do soutěže již byl ukončen dne 9.9.2016, veřejné hlasování bylo také ukončeo. 


PŘIHLÁŠENÉ FIRMY

ATS aplikované technické systémy s.r.o.

Řešení pro Průmysl 4.0 a chytré továrny - ATS ADOS

ATS ADOS je řešení, které pomáhá výrobním firmám se sběrem, tříděním a analýzou veškerých výrobních dat (big data / small data). Síla tohoto řešení spočívá v pokročilých rozhodovacích algoritmech - na konci celého procesu management získá jasná fakta pro správná a chytrá rozhodnutí v oblastech, jako jsou řízení kvality a výtěžnosti výroby, využívání zdrojů a surovin, apod. Toto řešení je plně integrovatelné s automatizací a robotizací, čímž vytváří tzv. kyberfyzikální systémy, díky kterým dochází k propojování reality s virtuálním světem (např. porovnávání fyzického výrobku s CAD modelem).


BORCAD Medical a.s.

Porodní postel AVE2

Společnost BORCAD Medical a.s připravuje pro světový trh zcela novou porodní postel AVE2. Porodní postel překonává ve vybraných oblastech současnou verzi postele, svými konkurenčními užitky převyšuje světovou konkurenci i v technických parametrech a svým jedinečným inovačním řešením naplňuje firemní cíl „být světovou jedničkou na trhu porodnictví a gynekologie.


CROSS NETWORK INTELLIGENCE s.r.o.

CROSS

Je softwarový produkt pro podporu a řízení operativních procesů telekomunikačních a utilitních společností. Poskytuje bází dat od geografického prostředí po komplexní evidenci jednotlivých prvků průmyslové sítě a to jak ve fyzické vrstvě (existence), tak logické vrstvě (servisní – obchodní). Tato data jsou unikátně spojená a poskytována v datovém modelu produktu CROSS. CROSS je tak unikátní produkt pro svou komplexnost a modernost řešení. Přináší zákazníkům okamžité úspory v CAPEX i OPEX nákladech aj e vysoce konkurenční v mezinárodním srovnání obdobných softwarových produktů, které převyšuje mírou invence a inovačním přístupem k využití otevřených dat na úrovni národních registrů a mapových podkladů.  


Dec-Plast, spol. s r. o. 

Okna a vchodové dveře WINSTAR HYBRID

Okna a vchodové dveře HYBRID představují elegantní a designový výrobek kombinovaný z více druhů materiálů, kdy rám je vyroben z hliníku a křídlo ze dřeva. Hliníkový rám má téměř neomezenou životnost, subtilní vzhled a vysokou stabilitu a tím umožňuje konstruovat velké prvky požadované architekty u moderních staveb. Dřevěné křídlo nabízí elegantní kresbu dřeva a design, má výborné izolační vlastnosti, vysokou statiku a bezpečnost, má dlouhou životnost a širokou variabilitu řešení. Povrchové úpravy dřevěných prvků provádí lakovací robot, jehož primární výhodou je rovnoměrnost a dokonalost provedení povrchové ochrany oken. HYBRID nabízí širokou škálu barevných kombinací.


Fakultní nemocnice Ostrava

Způsoby a nástroje stereotaktická radiochirurgie

Jedná se o přesný způsob léčby nitroočního melanomu pomocí ionizujícího záření.  V České republice ročně touto chorobou onemocní cca 65 obyvatel. Stereotaktická radiochirurgie je konceptem s ověřenou účinností. Vychází z kombinace přesného zaměření nádoru s minimálním ozářením zdravých tkání. Pomocí zaměřovacího rtg záření a rigidní oční čočky s implantovanými kovovými markery je pak možno detekovat/kompenzovat translační i rotační pohyby oka během zákroku.


FLTC Europe, a.s.

BiLED projektor pro potkávací a dálková světla

Myšlenka vyvinout vlastní řešení bifunkčního LED projektoru vznikla na základě poptávky výrobců malosériových sportovních vozů. Nový produkt BiLED využívá multifokální projekční čočky a prostorově tvarované ořezové hrany vnitřní statické clony. Produkt řeší problém změny mezi dálkovými a potkávacími světly, který byl dříve řešen mechanickou sklápěcí clonou, což bylo cenově náročné a nespolehlivé.


I am coach JPT, s.r.o.

Software koučování bez přítomnosti kouče

Jedná se o nový unikátní nástroj, který je alternativou ke  koučování. Přidanou hodnotou je dostupnost, menší náklady a ochrana soukromí. Vytvořený software vyloučil živého kouče z procesu koučování a nahradil jej chytrými algoritmy otázek vedoucí koučovaného k vlastnímu řešení problému a to včetně výstupu – akčních kroků.


LANEX a.s.

Poloviční a dvojité lano TENDON LOWE 8.4

Lano se sníženou hmotností a se zachováním průměru. Lano je tak komfortnější pro lezce – příjemnější na dotek i úchop, a lépe drží v jistících prostředcích. Lano ocenění zejména turisté, kteří šetří hmotnost a využívají jej v exponovaných částech své cesty.


LUSTACO Group, s.r.o.

Svítidlo DURATEC 12K

Jedná se o jedinečnou technologii LED.  V těle svítidla je LED bezdrátově řízený Driver a zdroj světla tvoří COB LED s účinností 150lm/W. Celý korpus s elektronikou a světelným zdrojem je hermeticky uzavřen, je proto možnost použití tohoto světla i pod vodní hladinou v hloubce 10m – stupeň krytí je IP 68. Zásadní inovací tohoto výrobku je bezdrátové řízení, tudíž není potřeba dalších nákladných a složitých instalací kabeláží, elektronických jednotek apod. K tomu lze nezávisle jakékoliv jednotlivé svítidlo v cloudu jak regulovat jeho světelný výkon, tak také ho dálkově zapnout nebo vypnout. 


Mondelez CR Biscuit Production s .r.o., závod Opava

BeBe Dobré ráno NaMěkko

Jedná se o nutričně vyvážené snídaňové sušenky, obsahující pět druhů kvalitních celozrnných obilovin, vlákninu a mají vysoký obsah vitamínu B6, kyseliny listové, hořčíku a železa. Díky šetrnému způsobu pečení z těstovinové hmoty vznikají měkké bochánky, které jsou inovativní díky své měkké struktuře. V současné době se BeBe Dobré ráno NaMěkko vyrábí ve třech variantách.


Media Tenor, spol. s r.o.

Inteligentní monitoring médií

Služba Inteligentní monitoring médií spočívá v pravidelném (nejčastěji denním) zasílání zpráv z médií na vybrané téma nejčastěji zmiňující klienta, jeho představitele, konkurenci a branži, ve které působí. Využívají ji nejen firmy, ale například také neziskové organizace, profesní sdružení, sportovní svazy či osobnosti.                                               


MarVa Interiery s.r.o.

MarVa De Luxe

Výroba materiálů ze 100% hedvábí. Modely jsou šité přímo na míru, dle požadavků i přání zákazníka. Každý výrobek má svůj příběh výroby a nikde na světě nenajdete stejný.  Finální výrobky jsou speciálně baleny do ručně vyrobené dárkové krabice. Materiály jsou přírodní a absolutně nezávadné pro kůži.


Ollies dorty s.r.o.

Pravý francouzský croissant

Inovace spočívá v moderní a neotřelé metodě zpracování. Výroba pravého francouzského croissantu trvá celkem 24 hodin! Postup je složitý od fermentace přes laminaci až po finální vykrajování a zatočení do finálního tvaru croissantu. Oproti strojově vyráběným produktům se pravý francouzský croissant v Ollies vyrábí výhradně ručně. Delikátnost a originalitu pravého francouzského croissantu podtrhují i suroviny jako jsou čerstvá vejce nebo máslo.


Ollies dorty s.r.o.

Makronka: sněhová pusinka po italsku

Cukrárny Ollies je místo makronkám zaslíbené.  Vedení společnosti chtělo nabídnout opravdu světovou úroveň, proto vyslali cukráře na tři měsíce do věhlasné školy Le Cordon Bleu v Paříži. Během kurzu cukráři Ollies navštěvovali nejlepší cukrárny a výrobny makrónek a pomaličku dávali dohromady svou vlastní recepturu. Výsledkem je to, že v cukrárnách Ollies můžete ochutnat makronky, které mají přesně 4 - 4,5 cm v průměru. Jsou vždy nadýchané a vláčné, s hladkým povrchem, který při zakousnutí jemně popraská. Zkrátka přesně takové, jaké by správné makronky měly být.


PTS Josef Solnař s.r.o.

Defektoskop MZO 3000

Defektoskop MZO 3000 je určen pro zjišťování přítomnosti podélně nebo příčně orientovaných trhlin na vnějším povrchu železničních náprav pomocí magnetickopráškové metody. Tento poslední model obsahuje výrazná zdokonalení, zejména pak v mechanické části. Nově integrovaná poloautomatická kontrola železniční osy automaticky hlídá, jestli pracovník zkontroloval s UV lampou celou délku osy. Ta se automaticky pootočí o čtvrtinu a pracovník opět musí projít celou délku osy. Toto se opakuje celkem 4x, vždy po čtvrt otáčce osy. Toto řešení přispívá k rychlejší kontrole osy.


Smart Heating Technology s.r.o.

Smart Magnum Cabina 500 kW se Speciální Filtrační Jednotkou – „Nejčistší Mobilní Kotelna na Biomasu na Světě!“

Unikátní řešení spočívá v jedinečnosti vzhledem k emisním parametrům, otvírají se tak oblasti, kde doposud nemohly být využívány obnovitelné zdroje energie, díky svým horším emisním parametrům. Technologie SMART jsou vhodné pro vytápění objektů, hal, zemědělských prostor, obytných budov, průmyslových objektů, aj.


Slévárny Třinec, a.s.

Výroba adaptérů pro uchycení bloků motoru

Hlavním cílem bylo získání výhody při průmyslové sériově výrobě odlitků z litiny s kuličkovým grafitem, s vyšší přidanou hodnotou výrobku. Díky této inovaci došlo ke zvýšení efektivnosti, flexibility a kapacity výroby, zvýšení produktivity práce a snížení energetické i materiálové náročnosti výroby, k zefektivnění odpadového hospodářství a ke zvýšení kvality výsledných výrobků.


Varroc Ligting Systems, s.r.o.

Stylistický projektorový modul předního světlometu pro Bentley Bentayga

Výrobek je unikátní kombinací několika nových technologií a technických řešení: vysoce stylistické plastové čočky navržené pomocí vlastního speciálního softwaru, dva propojené projektorové moduly s LED světelnými zdroji a vícefunkčním mechanismem poskytující několik světelných funkcí pro různé jízdní podmínky a především vysoký světelný výkon s dalekým dosahem – pro vůz s výkonem 600koní. Pro takto exponovaný výkon ve velmi omezeném prostoru světlometu je použito unikátní optimalizace vedení tepla ze světelných zdrojů. Důležitou inovací je i použití laserového svařování plastových čoček a jejich držáků.


Kontaktní osoba:
Ing. Pavla Švancerová
Agentura pro regionální rozvoj, a.s.
Na Jízdárně 7/1245, Ostrava
Email: svancerova@arr.cz
Tel.:  595 691 242


Organizátoři soutěže:


             Partneři soutěže:


                              Tisk Nahoru Zpět